Nejčastější dotazy

Obvykle lidé hledají

Často se nás ptáte na otázky, které se týkají zeleně, chodníků, dopravy, bydlení, školství a dalších věcí. Na této stránce se vám na ně pokusíme odpovědět. 

Nejčastěji se ptáte

Zajímá vás, proč není u vašeho domu opravený chodník nebo silnice? Setkáváte se s nepořádek v ulicích a nevíte co s tím? A jak je to s parkováním? Odpovědi na tyto otázky najdete zde. 

Kdy se musí pokácet strom? Co tomu předchází? Kde najdu zdravotní stav stromů a jak je to s náhradní výsadbou? Vše potřebné zjistíte zde.

Potřebujete novou občanku či pas? Chcete si změnit trvalý pobyt nebo ověřit podpis. Co vše k tomu potřebujete a kde si to vyřídíte, zjistíte zde.

Potřebujete si vyřídit křestní list? Chystáte svatbu a nevíte, jak postupovat? nebo byste si rádi změnili jméno a nevíte, jak na to? Odpovědi na tyto otázky najdete zde.

Jaké poplatky je možné zaplatit v Porubě? Kolik zaplatíte za psa a kolik za předzahrádku? Vše potřebné zjistíte zde.

Chtěli byste bydlet v obecním bytě? Hledáte bydlení v Domově s pečovatelskou službou? Nebo byste měli zájem o nebytový prostor? Odpovědi na tyto otázky najdete zde. 

Kolik škol a školek je v Porubě, kde najdete centra volného času či komunitní centrum? A co dělat, když si chcete zahrát fotbal ve školní tělocvičně? Odpovědi najdete zde.  

Můžou senioři využívat speciální taxíky, kde v Porubě jsou domy s pečovatelskou službou, nebo jaké sociální služby mohou využívat? Vše potřebné zjistíte zde.