Poruba má nového prachožrouta. Jmenuje se Jeff

  • Úvod
  • Novinky
  • Poruba má nového prachožrouta. Jmenuje se Jeff

Městský obvod Poruba zakoupil nový čisticí stroj, který je využitelný celoročně. V zimě pomůže s odklízením sněhu a po zbytek roku bude čistit ulice od prachu.

Multifunkční čistič Hako Citymaster 1250C je v podstatě obrovská skládačka, dá se využít na cokoli. Městský obvod Poruba zakoupil ke standardnímu kartáčovému rotačnímu systému i sněhovou radlici, kartáč na zametání sněhu a šnekový sypač soli s rozmetadlem, které využije při zimní údržbě. Po odstranění nadstavby může sloužit i jako malý náklaďák na převoz sypkého materiálu.

„Bereme to jako další krok k vytvoření plnohodnotných technických služeb v Porubě. Stroj využijeme opravdu po celý rok. V zimě na údržbu chodníků, po zbytek roku bude uklízet prach, což pomůže zlepšit životní prostředí nás všech. Nový čisticí vůz je schopen uklidit velké plochy, na kterých především po zimě zůstává spousta prachu. Pokud se pravidelně neuklízejí, vítr ho rozfoukává po okolí. Čisticí vůz zlepší komfort bydlení a je jedním z kroků, které do budoucna sníží prašnost v porubských ulicích,“ uvedla starostka Lucie Baránková Vilamová.

První čisticí stroj v Porubě už má i své jméno. Vybrali mu ho lidé v internetové anketě – rozhodli, že to bude Jeff. „Víme, že si z nás hlasující udělali legraci a odkazovali na oblíbený internetový meme, kde Channing Tatum ve filmu 22 Jump Street říká legračním hlasem: Jmenuji se Jeff. Ale proč ne? Vždyť to jméno se pro náš čistič nakonec hodí. Jsem rád, že ho máme a věřím, že Jeff odvede v Porubě spoustu práce,“ řekl místostarosta Miroslav Otisk.

Symbolický klíč od vozidla předala starostce městského obvodu Poruba Lucii Baránkové Vilamové 18. prosince náměstkyně primátora Kateřina Šebestová.

Čistič Porubu vyšel na 2,935 milionu korun. Osmdesát procent částky poskytlo statutární město Ostrava z fondu životního prostředí, zbývající částku zaplatila Poruba ze svého rozpočtu.