Poruba nabízí poslední dva pozemky v Areálu Nad Porubkou

  • Úvod
  • Novinky
  • Poruba nabízí poslední dva pozemky v Areálu Nad Porubkou

Areál Nad Porubkou nabízí firmám lukrativní místa k podnikání na okraji Poruby. Území je mezi investory oblíbené a v minulosti využila možnosti přesunout tam svou činnost řada společností.

Areál Nad Porubkou je určen pro lehký průmysl a momentálně v něm podnikají společnosti, jako jsou Kofola, Kodecar nebo Koupelny Ptáček. Celá zóna už je téměř zaplněná, volné zůstávají jen dva pozemky, které jsou nyní k prodeji.

„Je to poslední možnost, jak se do této lukrativní lokality dostat. Předpokládáme značný zájem investorů a věříme, že se přihlásí společnosti, jejichž činnost má velkou přidanou hodnotu. Právě takové firmy bychom v Areálu Nad Porubkou viděli nejraději,“ uvedl místostarosta Jan Dekický.

První pozemek (katastrální číslo 2801/168) má rozlohu 2062 metrů čtverečních, druhý (katastrální číslo 2801/169) má výměrů 3083 metrů čtverečních. Zájemci mohou své nabídky podávat do 8. ledna 2020. Součástí musí být údaje o budoucím využití pozemku, vizualizace stavby, údaje o termínech stavby a kolaudace a o počtu nových pracovních míst, které činnost zájemce přinese. Chybět samozřejmě nesmí ani cena, která nemůže být nižší než 1600 korun za metr čtvereční.

„Ze všech nabídek budeme vybírat takovou, která bude nejvhodnější pro Porubu. Budeme hodnotit přidanou hodnotu, počet pracovních míst a řadu dalších atributů. Věřím, že se nám podaří do zóny přivést zajímavé investory,“ dodal Jan Dekický.

Areál Nad Porubkou vznikl na území bývalého brownfieldu, kde míval své zázemí stavební podnik Bytostav. Historie zóny se píše od roku 2001, kdy vznikly první studie využití této oblasti. O dva roky později začala sanace území a v roce 2006 se do něj stěhovaly první společnosti. Vedle firem, které v něm podnikají, tam má zázemí i oddělení technických služeb porubské radnice. V současné době se tam staví autosalon a volné jsou už jen dva pozemky, které Poruba právě nyní nabízí k prodeji.

Zájemci si mohou podmínky žádosti přečíst zde.