Představení návrhu na úpravu prostoru u Floridy

  • Úvod
  • Novinky
  • Představení návrhu na úpravu prostoru u Floridy

Místo, které je jakýmsi hypotetickým centrem Poruby, nemá žádné speciální jméno. Ale stačí říct: „Sejdeme se u Floridy (u rondlu, kruháče, pódia či u Lenina),“ a všichni Porubané vědí,  kam mají jít.

Lokalitou na hranicích tří porubských obvodů denně prochází tisíce lidí. Konají se tady nejrůznější sportovní, společenské a kulturní akce. Jezdí se tu na kolech, bruslích, poznává se tady příroda při Dni Země nebo sleduje vystoupení souborů z celého světa při akci Folklor bez hranic. Je to prostor, který by měl sloužit i k odpočinku – je tady řada laviček a stinných míst, kde by se dalo příjemně relaxovat. Zároveň je to místo, které by si zasloužilo proměnu.

Návrh proměny na základě podnětů a připomínek občanů, podnikatelů i organizítorů akcí připravilo PROJEKTSTUDIO EUCZ. A 22. ledna v 16 hodin ji zástupci radnice i architektonického ateliéru představí veřejnosti na setkání, které se uskuteční v restauraci Skoč do Pole. Všechny Porubany zveme, aby se přišli podívat, jak by Florida mohla vypadat v budoucnu.